Fenerbahče in CSKA prva potnika na F4 Evrolige

Evroliga 25. Apr 201721:37 > 21:58
euroleague.net

Košarkarji Fenerbahčeja so še tretje leto prišli na zaključni turnir četverice, potem ko so še na tretji zaporedni tekmi odčitali lekcijo Panathinaikosu. CSKA je prav tako s 3:0 premagal Jako Blažiča in njegovo Baskonijo.

Turkish Airlines EuroLeague

Fenerbahče se je v domači dvorani pred 12300 gledalci kot prvi uvrstil na zaključni turnir četverice, kjer se bo v polfinalni tekmi za nastop v finalu Evrolige pomeril z zmagovalcem četrtfinalne serije med Darušafako in madridskim Realom, v kateri je rezultat v zmagah trenutno poravnan na 1:1.

Fenerbahče je že na začetku tekme nakazal, da ga bodo košarkarji Panathinaikosa težko zaustavili in prišel do vodstva z 11:4, a se je ekipa iz Aten pod vodstvom Xavija Pascuala vrnila v igro in celo povedla. Šele ob koncu prvega polčasa je Fener spet povedel, na prvi polčas so varovanci Željka Obradovića tako odšli s 7 točkami prednosti (37:30).

Drugi polčas je spet odprl Luigi Datome z zadeto trojko in najvišjo prednostjo , ki se je do konca četrtine le stopnjevala, saj so domači košarkarji po 30 minutah igre vodili za 10. V zadnji četrtini je sledil razpad sistema Panathinaikosa, uravnotežen domači napad pa je zadeval kot za stavo. Fener je zadnjo četrtino dobil za dodatnih 8 točk, končna prednost Fenerja pa je znašala 18 točk (79:61)

Fener je imel cel kup razpoloženih košarkarjev, z dvomestnim številom točk se lahko pohvalijo Bobby Dixon (13), James Nunnaly (12), Nikola Kalinić, Luigi Datome, Bogdan Bogdanović in Ekpe Udoh (vsi po 10).

Pri Panathinaikosu ni bilo razpoloženih košarkarjev razen K.C. Riversa, ki je tekmo končal s 16 točkami.

CSKA pometla z Blažičem

Na drugi današnji tekmi je tudi prišlo do končne odločitve o zmagovalcu četrtfinalne serije, saj je moskovski CSKA po dobro opravljenem delu pred domačimi gledalci tokrat v Vitorii na gostovanju pri Baskoniji zmagal s 90:88 in se uvrstil na zaključni turnir četverice. Jaka Blažič je na parketu prebil 11 minut in dosegel 10 točk ter dodal tri ukradene žoge.