Kvalifikacije za Evroligo na Sport Klubu: Danes preostala četrtfinalna dvoboja

Evroliga 24. Sep 201411:43 > 11:44
Osem košarkarski moštev se v teh dneh v Oostendu v Belgiji meri v kvalifikacijah za edino preostalo prosto vstopnico za vstop v skupinski del Evrolige. Prva dva četrtfinalna obračuna sta bila odigrana že včeraj zvečer, oba ste si lahko v neposrednem prenosu ogledali na našem drugem programu SK 2. ASVEL Lyon se je pomeril prav proti domačemu klubu v Sleuyter Arein in Telenet Ostend premagal z rezultatom 77:86. Francozi so blesteli predvsem na krilih izjemnega Edwina Jacksona, ki je v zadnji četrtini dosegel 13 točk in tako Belgijce ohranil na varni razdalji, čeprav so se skušali v zadnjih minutah z agresivno igro v obrambi približati. Lyon si je tako priigral polfinalno vstopnico, kjer ga čaka sosedski obračun s Strasbourgom, Oostend pa bo igral v ligi Eurocup. Jackson je bil z 20 točkami tudi najboljši strelec tekme, medtem ko je Ponitka za Ostend dosegel 17 točk Bolj enostranska je bila tekma med drugim francoskim predstavnikom Strasbourgom in Rigo iz Latvije, saj so favoriti zmagali s kar 29 točkami prednosti. Danes bosta v Belgiji na sporedu če preostala dva četrtfinalna dvoboja, v živo si ju lahko ogledate na naši televiziji!

Strasbourg je na prvi četrtfinalni tekmi vodil od samega začetka, saj je Francozom že kar takoj uspel delni izid 0-9. Strasbourg je v drugi četrtini svojo prednost še močno povečal z delnim izidom 2:13, na več kot 20 točk, takrat pa je bila tudi dokončno odločena. Riga je šla na odmor vseeno samo z 10 točkami zaostanka, toda že v tretji četrtini je bil izid znova neulovljiv – 56:36 za Francoze! Blestela sta predvsem Traore in Diot, ki ta dosegla vsak po 15 točk, Louis Campbell pa je dodal 10 točk, 4 asistence in 3 ukradene žoge.
V sredo se igrata preostali dve četrtfinalni tekmi, v četrtek bosta na sporedu oba polfinalna obračuna, veliki finale bo v petek zvečer. Današnja četrtfinalna obračuna bosta Hapoel Jeruzalem – Nymburk in UNICS Kazan – Stelmet Zielona Gora. Poljski klub je lani nastopil v rednem delu Evrolige.
Redni del sezone se sicer letos začne 16. oktobra, končal se bo nekaj dni pred božičem, slovenskega predstavnika ponovno ni zraven. Zaključni turnir četverice bo organiziralo mesto Madrid, “final four” se bo igral med 15. in 17. majem 2015. Močni evroligaši, ki imajo seveda mesto v skupinskem delu zagotovljeno že avtomatično, se bodo sočasno s kvalifikanti merili na svojem pripravljalnem turnirju v Carigradu. Pokal GLORIA prav tako prenašamo na Sport Klubu.