Lietuvos Rytas zadnji udeleženec Evrolige

Evroliga 4. Okt 201322:21 > 22:22

Vilna – Košarkarji Lietuvos Rytasa, so si z odlično predstavo v tretji četrtini finalne tekme kvalifikacij za nastop v Evroligi, zagotovili edino še preostalo vstopnico za to najmočnejše evropsko košarkarsko klubsko tekmovanje. V finalu so premagali BC Oostende.

Belgijci so bili najprijetnejše presenečenje kvalifikacijskega turnirja, saj so na poti do finala premagali favoriziraniHimki inBanvit. V finalu so bili vendarle premočni gostitelji turnirja, košarkarji Lietuvos Rytasa. Končni rezultat srečanja je bil 75:66, odločilen pa je bil niz 11:2 na začetku drugega polčasa. Najboljši strelec domačih je bil nekdanji košarkarOlympiacosa,Martynas Gecevičius, ki je dosegel 19 točk.
Nastop v tekmovanju Eurocup so si posledično zagotovili: Oostende, Himki, Banvit, Oldenburg, Varese, VEFRiga in Nymburk
Najmočnejše evropsko tekmovanje se začne 16. oktobra, seveda tudi z neposrednimi prenosi na Sport Klubu.