Turški derbi v Carigradu pripadel "Fenerju"

Evroliga 25. Okt 201721:36 > 21:38
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Fenerbahčeja so dosegli drugo zmago v tekoči sezoni Evrolige, potem ko so v carigrajskem derbiju ugnali Efes. Srečanje tretjega kroga se je končalo z izidom 81:70 (15:20, 19:14, 28:18, 19:18).

Ekipa Željka Obradovića je tekmo začela bolje, a je Efes na koncu prve četrtine uspel uprizortiti preobrat ter priti v prednost ene točke. Varovanci Velimirja Perasovića so aktualnim prvakom uspešno parirali, ob polčasu je na semaforju pisalo 34:34.

“Fener” je do ključne prednosti prišel v 3. četrtini, ko so blesteli Jan Vesely, Brad Wanamaker in Kostas Sloukas. V nadaljevanju so se izkazali tudi Nicolo Melli, Marko Gudurić in James Nunnally, tako da je Obradovićeva četa Efesu relativno zlahka preprečila prvo zmago v tej sezoni Evrolige.

Pri domačih je s 15 točkami blestel Vesely, Čeh je zbral še 5 skokov in eno asistenco, Nunnally je dodal 11 točk, Gudurić pa je bil še edini pri prvakih z dvoštevilskim faktorjem – dal je 10 točk.

Pri Efesu je blestel Krunoslav Simon z 20 točkami, petimi skoki in 4 asistencami, spremljala pa sta ga Bryant Dunston s 14 in Vladimir Štimac z 12-timi. V ekipi gostov Edo Murić tokrat ni dobil priložnosti za igro.

“Fener” je na lestvici zdaj šesti z bilanco 2-1, Efes pa je s tremi porazi prikovan na dno razpredelnice.