Dončić šov se nadaljuje – 28 točk Žalgirisu!

Evroliga 26. Okt 201721:14 > 21:20
Euroleague Basketball

Real je s 87:66 premagal Žalgiris, predvsem v drugem polčasu pa je blestel sijajni Luka Dončić, ki je z 28 točkami postavil osebni rekord.

18-letnik je na parketu prebil 28 minut, v tem času je zadel štiri trojke in tudi vseh šest prostih metov. Bil je blizu dvojnemu dvojčku, zbral je še devet skokov in štiri podaje. Z indeksom 35 bo znova kandidat za najkoristnejšega posameznika kroga v Evroligi.

V prvem polčasu je Luka dosegel vsega 6 točk, v drugem pa je eksplodiral. V tretji četrtini je dosegel 14 točk, zadel je dve trojki zapored, nanizal je osem točk in v 26. minuti je imel Real že 16 točk naskoka (38:54). V igro je vstopil potem zgolj še pet minut pred koncem, tekma je bila odločena, razigrani Dončić je v zadnji minuti zadel še dve trojki.

Crvena zvezda je s 87:84 premagala Maccabi in na četrti tekmi prišla do druge zmage, še druge pred domačimi gledalci. Zvezda je ob polčasu zaostajala za 10, nato pa odigrala izjemno tretjo četrtino (23:12), ki je bila ključ do nove pomembne zmage.