Nihče ni več neporažen – Barcelona deklasirala "Oly"

Evroliga 3. Nov 201722:41 > 22:57
Twitter

V petem krogu evrolige je Barcelona doma ugnala, doslej še neporaženi, Olympiakos. Katalonski ponos je že ob polčasu vodil za 6 točk, ob koncu pa se je razlika povzpela na 22. Zmagovalca je odločila zadnja četrtina, ki jo je "blaugrana" dobila za 14 točk. Končni rezultat: 73:51.

V vrsti domačih so se točke lepo porazdelile med vse nastopajoče, tako da sta le dva košarkarja zbrala več, kot 10 točk. Pierre Oriola jih je imel 11, najboljši strelec domačih pa je bil odlični Francoz, Kevin Seraphine.

Pri gostih je bil najbolj učinkovit Ioannis Papapetrou z 11 točkami. Po petih krogih ima torej Olympiakos 4 zmage in poraz, medtem ko je Barcleona nocoj dosegla drugo zmago (2-3).

Barcelona bo v šestem krogu doma gostila Anadolu Efes, medtem ko bo Olympiakos čez točno en teden doma na grškem derbiju gostil Panathinaikos.