Barceloni španski derbi, Nikolič poražen v Milanu

Evroliga 17. Nov 201722:53 > 23:17
Twitter

V zadnjih dveh današnjih tekmah 8. kroga evrolige je Barcelona doma gladko odpravila Valencio (89:71), Brose slovenskega reprezentanta Alekseja Nikoliča pa je izgubil v Milanu. Armani je bil tokrat boljši z 71:62.

Srečanje v katalonskem glavnem mestu se je od začetka do konca odvijalo po notah “Barce”. Razlika je že ob polčasu znašala 18, Valencia pa zmage modro-rdečih ni resneje ogrozila.

Pri “blaugrani” so dvoštevilski faktor točk presegli štirje igralci in sicer Pierre Oriola (14 točk), Adrien Moerman (13), Kevin Seraphin (12 točk) in Pau Ribas (11), pri gostih pa se je s 13 točkami izkazal Tibor Pleiss.

Barcelona ima po osmih krogih 3 zmage in 5 porazov, z enakim izkupičkom pa se lahko pohvali tudi Valencia.

Po fantastični zmagi, ki jo je Brose v torek dosegel prav proti Barceloni, je nemški prvak gostoval v prestolnici mode. Armani je bil boljši z 71:62, odločila pa je zadnja četrtina, ki jo je italijanski klub dobil za kar 17 točk.

Aleksej Nikolič je bil tokrat eden izmed vidnejših igralcev na parketu. V 25 minutah je zbral 11 točk (za dve 1/1, za tri 3/5), edini član gostujoče zasedbe, ki pa je zbral več točk, kot slovenski reprezentant pa je bil Dorell Wright (12). Pri domačih sta dva košarkarja zbrala po 12 točk – Curtis Jerrells in Kaleb Tarczewski.