Zvezda slavila pri razpoloženemu Dončiću

Evroliga 1. Dec 201720:15 > 23:03
Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkarje Reala iz Madrida je v 10. krogu Evrolige na domačem parketu porazila ekipa z dna lestvice, beograjska Crvena zvezda (83:87).

Realu ni pomagalo niti 20 točk slovenskega reprezentanta Luke Dončića. Dončić je v 29 minutah dodal še tri skoke in pet asistenc.

Crvena zvezda je po prvi četrtini zaostajala za pet točk, v drugi četrtini pa je naredila preobrat, na odmor je tako odšla s sedmimi točkami naskoka (39:46). Dončić je v prvem polčasu dosegel 12 točk.

V tretji četrtini so si Beograjčani priigrali najvišjo prednost (47:60), gostitelji so do konca prve četrtine nekoliko znižali zaostanek (58:67).

Madridčani so na začetku zadnje četrtine z delnim izidom 8:0 – dve trojki in met za dve točki – povsem ujeli Crveno zvezdo (66:67). Po dobrih dveh minutah igre v tem delu igre so le zadeli tudi Beograjčani, za tri je bil učinkovit Rochestie (67:70). A razpoloženi Real je prek Fernandeza vknjižil še eno trojko (69:70). Zvezda je hitro utišala domače navijače, saj je z dvema zaporednima trojkama Dangubića spet prišla do višje prednosti (69:76). Po minuti odmora na zahtevo Pabla Lasa so njegovi varovanci odgovorili z dvema trojkama (75:79).

Za še bolj napeto končnico je poskrbel Dončić, ko je dve minuti pred koncem poravnal rezultat (81:81). V zadnjo minuto so gostje vstopili s točko prednosti (83:84), na vsaki strani sta sledila izgubljena napada. Pero Antić je 7,7 sekunde pred koncem zadel odločilno trojko za vodstvo Zvezde (83:87), saj so Madridčani izgubili zadnji napad