Šarunas nadigral Željka, Žalgiris slavi v Carigradu!

Evroliga 14. Dec 201720:42 > 20:51
Turkish Airlines EuroLeague

V enem izmed bolj zanimivih srečanj te sezone Evrolige je Žalgiris v gosteh z 90:89 ugnal zasedbo carigrajskega Fenerbahčeja.

Od začetka do konca so gledalci lahko uživali v zelo napetem srečanju, “Fener” je na polčas odšel s prednostjo +1, Žalgiris pa je v nadaljevanju uspel držati ritem in celo večji del drugega polčasa vodil.

Proti koncu je turški klub povedel s petimi točkami, sledila je serija trojk, odločilni trenutek pa se je zgodil minuto pred koncem, ko je Brad Wanamaker poskrbel za nešportno napako, po kateri so se Litvanci znašli v prednosti in imeli tudi žogo.

Kostas Sloukas je v napadu za vodstvo dobil blokado, v naslednjem napadu pa je Arturas Milaknis s strani zadel trojko.

Žalgiris je aktualnim prvakom prizadejal četrti poraz, najboljši strelec je bil košarkar gostov s slovenskimi koreninami, Kevin Pangos (22 točk), prav toliko jih je dodal Axel Toupane.

Pri domačih sta največ točk zbrala Jiri Vesely (20) in Wanamaker (19).