Košarkarski "el clasico"= norčevanje Dončića iz "Barce"

Evroliga 14. Dec 201722:33 > 22:47
Euroleague

Nov teden, nova fantastična predstava Luke Dončića! Slovenski zlati deček je pokoril Barcelono, bil najboljši strelec in igralec tekme, trenutek srečanja pa je bil vsekakor zadet met s svoje polovice ob koncu tretje četrtine. Real je po treh zaporednih porazih največjega rivala ugnal s 87:75.

Real je dobil drugo in tretjo četrtino, prva je bila izenačena, ko pa je bila tekma že odločena v korist “kraljevega kluba”, so gostje zadnjo četrtino vendarle odločili sebi v prid.

Izgubili smo dve zaporedni domači tekmi, danews sicer nismo igrali popolno, vendar pa smo nadzorovali potek srečanja, nadzorovali tekmo in zasluženo zmagali,” je povedal trener Reala Pablo Laso.

Tole je bila zelo pomembna tekma, ključ do zmage je bila dobra obramba,” je povedal junak tekme, 18-letni Dončić, ki je ob 16 točkah zbral še 6 skokov in 7 asistenc. Lepo je razigraval soigralce, predvsem centra Felipeja Reyesa. Pri gostih je bil točkovno najučinkovitejši Ante Tomić z 12 točkami.

Po dvanajstih krogih tekoče sezone je Real z razmerjem 6-6 na osmem mestu evrolige, “Barca” je šele dvanajsta (4-8).