Zvezda v Carigradu proti prvakom brez možnosti

Evroliga 19. Dec 201718:12 > 20:32
KK Crvena zvezda

Košarkarji Crvene zvezde so v sklopu 13. kroga Evrolige proti Fenerbahčeju v Carigradu izgubili s 56:82.

Srbski prvaki proti evropskim niso imel možnosti, pa čeprav so v prvih 18 minutah igrali odlično. Zvezda je v tekmo vstopila pogumno in z odlično predstavo Taylorja Rochestieja ter Ognjena Dobrića povedla 28:25.

Sledili sta tehnični napaki Pera Antića in Dušana Alimpijevića, nekaj sumljivih sodniških odločitev, kar je Fenerbahče uspel izkoristiti. Turki so si proti koncu polčasa ustvarili dvoštevilsko prednost in v drugem delu ni bilo dvoma, kdo bo slavil.

Začetek drugega polčasa je bil povsem v znamenju ekipe Željka Obradovića, tako da je bilo že ob koncu tretjega dela skoraj popolnoma jasno, da se Zvezda ne bo vrnila. “Fener” je prišel do devete zmage v sezoni, Zvezda pa jih  ima pet (razmerje 5-8). Beograjski klub v četrtek čaka tekma s Panathinaikosom.

Najboljši strelec Zvezde je bil tokrat Dobrić s 15 točkami, 9 jih je dodal Rochestie, medtem ko je bil najboljši strelec domačih Jan Vesely s 15-timi.

Izjemno napeto je bilo v Kaunasu, kjer  Žalgiris doma z 88:84 ugnal Brose. Slovenski reprezentant Aleksej Nikolič je v 13 minutah zbral 5 točk in eno asistenco, najboljši strelec srečanja pa je bil Dorell Wright z 22 točkami.

Žalgiris je po 13. krogih na petem mestu (8-5), Brose pa zaseda deseto mesto (6-7).