Čarobni Davidovac za zmago Zvezde, uspešen tudi "Fener"

Evroliga 5. Jan 201818:25 > 21:02
sport klub

V srečanju 16. kroga Evrolige sta Crvena zvezda ter Žalgiris leto 2018 odprla v Beogradu. Beograjska ekipa je slavila s 77:65, medtem ko je Fenerbahče ugnal Baskonio.

To je že sedma zmaga Zvezde v najmočnejšem klubskem tekmovanju tekoče sezone, hkrati pa so rdeče-beli ustavili tudi serijo petih zaporednih zmag Žalgirisa, med katero sta “padla” tudi Fenerbahče ter Olympiakos.

Junak srečanja je bil nekdanji član FMP-ja, Dejan Davidovac, ki je v zadnji četrtini dosegel tri trojke in se izkazal še z nekaj odličnimi potezami v obrambi.

Domači so ukradli kar 15 žog, najučinkovitejši pa je bil Taylor Rochestie s 16 točkami. Davidovac jih je dodal 13, medtem ko je bil pri gostih tokrat zelo razpoložen Kevin Pangos (19 točk). Ob prvem nastopu za “zeleni gozd” je Beno Udrih zbral 4 točke v devetih minutah.

Žalgiris ostaja na mestih za izločilne boje, na petem mestu imajo bilanco 10-6, Crvena zvezda pa je enajsta (7-9). Beograjčani naslednji teden gostujejo pri Efesu, Žalgiris gosti Unicajo.

Večer je bil uspešen tudi za Željka Obradovića in njegov Fenerbahče. Tesno tekmo v Carigradu je turški klub dobil z 79:74 in si tako priigral deseto zmago v tekmovanju (10-6). Tekmo je zaznamovala grda poškodba Jamesa Nunnallya, ki so ga morali po neprijetnem padcu prepeljati v bolnišnico.

Strelec srečanja je bil Marko Gudurić z 18 točkami, pri Baskonii pa se je s 15-timi izkazal Tornike Shengelia. “Fener” je po 16 krogih na četrtem mestu (10-6), Baskonia je deveta (7-9).