Real je povozil Barco sredi Katalonije!

Evroliga 23. Feb 201822:45 > 22:51
Getty Images

Košarkarji madridskega Reala so v 23. krogu evrolige z visokih 101:74 premagali Barcelono.

Luka Dončić je tokrat odigral stransko vlogo, v dobrih 15 minutah je dosegel vsega dve točki (1/7 iz igre), a je zato blestel še en slovenski reprezenant. Anthony Randolph je dosegel 16 točk in bil ob statističnemu indeksu 16 najkoristnejši igralec tekme.

Real je že v prvi četrtini dosegel neverjetnih 30 točk in si nabral 17 točk prednosti, ki jih je več kot varno držal do konca. Tolikšno prednost je imel tudi ob polčasu, po koncu tretje četrtine je bila razlika 22 točk, sredi četrte pa je narasla tudi prek 30. Katalonci so ob koncu uspeli malce ublažiti sicer še vedno boleč poraz.

Že pred tem je Khimki doma premagal Panathinaikos, Žalgiris v gosteh Anadolu Efes, Brose pa je bil pred domačimi gledalci uspešnejši od Crvene zvezde.