Omić z Zvezdo evroligaško sezono končal s porazom

Evroliga 5. Apr 201818:39 > 20:44
Turkish Airlines EuroLeague

S četrtkovimi tekmami se je začel še zadnji 30. krog rednega dela košarkarske Evrolige. Crvena zvezda je izgubila na gostovanju v Moskvi, CSKA je bil boljši z 92:81. Luka Dončić bo na delu jutri, ko se bo Real Madrid pomeril z Brosejem iz Bamberga.

Osem ekip, ki bodo zaigrale v končnici Evrolige, je bilo znanih že pred 30. krogom, zato zadnji krog določa le o končnem vrstnem redu in s tem tudi četrtfinalne pare.

Na prvi tekmi je CSKA gostil Crveno zvezdo, za katero je zaigral Alen Omić. Beograjčani so bili odlični v prvem polčasu, v nadaljevanju pa popustili in doživeli 19. poraz v sezoni. Vodilni CSKA je prišel do 24. zmage in razumljivo ostaja prepričljivo najboljša ekipa rednega dela. Ob koncu polčasa je zbrane v dvorani navdušil Milko Bjelica, ki je ob zvoku sirene zadel iz sredine igrišča.

Omić je v dobrih 23. minutah dosegel osem točk, ujel pa še tri odbite žoge, vpisal eno asistenco in izgubil štiri žoge. Najboljši posameznik na tekmi je bil domači košarkar Vitaly Fridzon, ki je dosegel 20 točk.

V petek bodo na delu še preostali Slovenci. Žalgiris, za katerega igra Beno Udrih, se bo pomeril z Olympiacosom, Real Madrid pa se bo pomeril z Bambergom. To pomeni, da se bosta srečala reprezentančna soigralca Aleksej Nikolić in Luka Dončić. Slednji bo imel krasno priložnost, da na zadnji tekmi rednega dela Evrolige postavi piko na i sanjski sezoni, v kateri je statistično najkoristnejši posameznik (MVP).