Fener na krilih dobrega prvega polčasa do prve zmage

Evroliga 18. Apr 201820:56 > 21:08
Facebook

Fenerbahče, ki brani naslov v Evroligi je dobil prvo tekmo v končnici. Pred domačimi gledalci so premagali ekipo Baskonije in v seriji povedli z 1:0.

Turški predstavnik z Željkom Obradovićem je končnico odprl z zmago proti Baskonii, ki jo je premagal z 82:73.

Prvi polčas Fenerbahčeja je bil sanjski, saj so domači prevladovali v obeh četrtinah. Prvo so dobili z 21:11, drugo pa z 22:15. Španski predstavnik je bil v prvem polčasu povsem neprepoznaven nasprotnik.
V drugem polčasu so Španci vendarle pokazali drugačen obraz ter se po zaostanku 17 točk, domačim malce približali in posrbeli za malce bolj napet zaključek srečanje. Tretjo četrtino so gostje dobili za štiri točke, kot tudi zadnjo. Domačim se je Baskonia sicer približala na sedem točk, a so se Turki v zaključku srečanja zbrali in tekmo dokaj mirno pripeljali do konca.