Fener brez težav, Omićeva Budućnost poražena

Evroliga 12. Okt 201821:44 > 21:44
Turkish Airlines EuroLeague

Uvodni krog nove sezone košarkarske evrolige se je končal s petkovimi obračuni. Zadnji obračun je zanesljivo dobil Fenerbahče, sicer pa so v petek do zmage prišli še Olympiakos, Baskonia in Olimpia iz Milana.

Nekdanji slovenski reprezentant Alen Omić je z Budućnostjo doma igral proti Olimpii iz Milana in izgubil z 71:82. Aktualni prvak lige ABA je vodil le v prvi četrtini ob rezulattu s 5:4, večino obračuna pa zrl v hrbet nasprotnika. Domači so se sicer v zadnji četrtini po 14 točkah zaostanka približali na zgolj tri (71:74), a do konca ostali celo brez točk. Omić je v 23 minutah igre prispeval 11 točk, šest skokov in dve asistenci.

Fenerbahče je na zadnji tekmi 1. kroga s 97:72 ugnal zasedbo Gran Canaria, pri kateri je bil v središču pozornosti Albert Oliver, ki je s 40. leti, štirimi meseci in 8 dnevi postal najstarejši igralec v zgodovini evrolige. Fener je bil sicer skozi ves obračun za razred boljši nasprotnik in zasluženo slavil. Jan Veseli je ob 19 točkah vpisal še 11 skokov in tri asistence ter bil igralec tekme.

Do zanesljive zmage je na gostovanju v Rusiji prišel Olympiakos, Baskonia pa je prav tako v gosteh ugnala Žalgiris.