Fener ugnal Žalgiris, do zmag še Efes in Olimpia

Evroliga 19. Okt 201822:02 > 22:05
Turkish Airlines EuroLeague

Prvi paket petkovih obračunov 3. kroga košarkarske Evrolige je prinesel ponovitev lanskega polfinala med Žalgirisom in Fenerbahčejem. Gostje so v Kaunasu slavili z 82:75.

Domača ekipa je na krilih navijačev bolje začela, v obrambi bila zelo agresivna in prišla do kar 13 točk prednosti. Fenerbahče se je pobral šele sredi druge četrtine, Žalgiris pa je kljub temu na odmor odšel z osmimi točkami naskoka.

Turški šampion se je v drugem polčasu razigral in pričakovano začel igrati bolj agresivno tudi v obrambi. S kar sedmimi zadetimi trojkami v tretji in četrti četrtini je stekel tudi met izza črte, Žalgiris pa je bil na polovici nasprotnika povsem razglašen in izgubil ogromno žog.

Pri Fenerju je Kostas Sloukas dosegel kar 20 točk in vpisal še 5 asistenc. Prvi strelec tekme je bil s 23 točkami sicer domači košarkar Nate Wolters

Na prvi petkovi tekmi je na gostovanju pri Himkiju do zmage prišel Anadolu Efes. Rusi so sicer zadnjo četrtino dobili s kar 29:18, a na koncu kljub temu izgubili za točko. Za tretjo zmago gostujoče ekipe je v petek zvečer poskrbela še Olimpia iz Milana, ki je nadigrala Olympiakos (75:99).