CSKA ni dovolil presenečenja

Evroliga 1. Nov 201822:05 > 22:07
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji CSKA-ja iz Moskve po petem krogu ostajajo neporaženi. Danes jim je za ovratnik dihal Olympiacos, a na koncu so vseeno slavili (69:65).

Moskovčani so domače navijače do konca držali na trnih, naproti jim je stala grška ekipa z Vasilisom Spanulisom na čelu. Grki so tekmo bolje začeli, vodili so s 4:10, a so jih Rusi ujeli (9:10). V drugi četrtini so Grki spet vodili z višjo razliko (21:30), a jih je Sergio Rodriguez z dvema zaporednima trojkama držal v igri (27:30).

Prav Rodriguez je bil zaslužen za preobrat v tretji četrtini – zadel je dve zaporedni trojki, za dve je zadel še Will Clyburn, ruska ekipa je tako prevzela vodstvo (43:39), ki ga ni izpustila do končnice tekme. Vztrajni Grki so lovili prednost, tri minute pred koncem pa jim je po trojki Spanulisa uspelo izenačiti (61:61). Prav Spanulis je slabi dve minuti pred koncem poskrbel za novo izenačenje (63:63). Clyburn je nato zadel tri zaporedne proste mete (66:63), 11 sekund pred koncem pa je Axel Toupane zgrešil trojko za izenačenje in Moskovčani so ob sami končnici vknjižili peto zmago.