Barcelona do tretje zmage, Tomić rekorder Evrolige

Evroliga 1. Nov 201822:49 > 22:51
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Barcelone so prišli do tretje zaporedne zmage v petekm krogu Evrolige.

Ekipa Svetislava Pešića je v Blaugrani prepričljivo premagala Maccabi Tel-Aviv s 74:58 in se po slabšem začetku priključila ekipam v zgornjem delu lestvice elitnega tekmovanja.

Gosti iz Izraela so v prvem polčasu bili enakopravni nasprotnik  proti Kataloncem, a po tretji četrtini je bilo vse odločeno, ko jo je Barcelona dobila s 25:7.

Prednost Pešićeve ekipe je v enem trenutku znašala +23 (67:44), a niti rahla popustitev v končnici tekme ni pokvarila slike o dobrem delu domače ekipe.

Španski reprezentant Victor Claver je bil najučinkovitejši na parketu s 14 točkami, Kyle Kuric ji je dodal še 13 in Ante Tomić 12 ter 8 skokov. Hrvat je proti Maccabiju 950-ič v karieri dosegel koš za 2 točki in tako pristal na vrhu v Evropi v tem statističnem segmentu.

Pri Izraelcih sta dvoštevilčni izkupiček točk dosegla le Angelo Caloiaro (11) in Johnny O’Bryant z 10 točkami.