Barcelona ugnala Žalgiris, Blažič dosegel 11 točk

Evroliga 16. Nov 201820:29 > 20:29
Matthias Hangst, Getty Images Sport

Košarkarji Barcelone so na tekmi 7. kroga Evrolige z 88:85 po podaljšku slavili na gostovanju v Kaunasu.

Zasedba Svetislava Pešića je imela sicer tri minute in pol pred koncem kar 11 točk razlike, a so domači košarkarji z izjemno serijo 13-2 izsilili podaljšek.

Katalonci so sicer tekmo začeli bolje in si v prvi četrtini priigrali pet točk prednosti. Ekipa iz Kaunasa sicer do konca polčasa Barceloni ni dopustila, da bi prišla do dvoštevilčne prednosti in vseskozi pretila zasedbi, za katero igra Jaka Blažič.

Dve minuti pred koncem tekme je postalo jasno, da bo končnica zelo napeta. Ekipa Šarunasa Jasikevičiusa se nikakor ni želela predati in prišla na koncu celo do napada za zmago, ki pa ga je Brandon Davis zaključil z nenatančnim metom.

V podaljšku so odločilne točke za Barco dosegli Ante Tomić, Kevin Pangos in Chris Singleton. Pri gostih je bil sicer s 15 točkami najbolj razpoložen Kyle Kuric, Blažič pa je v slabih 19 minutah dosegel 11 točk.

Poglejte si še preostale rezultate 7. kroga Evrolige in lestvico.

Vse obračune Evrolige lahko sicer spremljate na kanalih televizije Sportklub.