Olympiacos Realu zadal prvi letošnji evroligaški poraz

Evroliga 22. Nov 201821:36 > 21:46
Euroleague

Na četrtkovih obračunih 9. kroga Evrolige je bil v ospredju derbi v Pireju, kjer sta se pomerila Olympiacos in Real Madrid. Grki so galaktikom prizadejali prvi letošnji poraz med evropsko elito (88:83).

Real je tekmo dobro začel, a je Olympiacos odgovoril z delnim izidom 11:0. Gostitelji so povedli za sedem točk, Real pa se je na začetku druge četrtine s serijo 10:0 dokopal do novega izenačenja. Domača ekipa se je znova prebudila in hitro prišla do prve dvomestne prednosti na tekmi. Za prednost ob polčasu je bil najzaslužnejši legendarni Vasilis Spanulis, ki ga je neuspešno pokrival Realov ostrostrelec Jaycee Carroll.

Drugi polčas so Madridčani začeli odlično, tretjo četrtino pa na koncu dobili s 24:13 in izničili prednost grškega velikana. Obetala se je napeta zadnja četrtina, v kateri pa je Olympiacos znova zaigral bolj odločno. Domači so v končnico vstopili s prednostjo 10 točk, a se na koncu igrali z živci svojega trenerja in navijačev, Real pa tega ni znal kaznovati.

Klemen Prepelič, ki je na torkovi tekmi proti Gran Canarii izkoristili priložnost, je odigral slabih deset minut in tekmo končal pri treh točkah. Anthony Randolph je igral slabih 25 minut in ob nekoliko slabšem metu iz igre (1/6 za dve in 2/4 za tri točke) dosegel 9 točk.

Pri Realu je bil s 16 točkami na koncu najbolj razpoložen Jaycee Carroll, pri domačih pa je s 23 točkami, šestimi skoki in štirimi asistencami navdušil Nigel Williams-Goss.

Poglejte preostale rezultate 9. kroga Evrolige in trenutno lestvico najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja.