EL: Bodućnost, Barcelona in Baskonia do zmag

Evroliga 23. Nov 201820:30 > 20:31
KK Budućnost Voli

Košarkarji Budućnosti so prvi pokorili moskovski CSKA z rezultatom 93:92. Barcelona boljša od Armanija z 90:78, Baskonia čez Panathinaikos s 86:77.

Bodučnost je premagala moskovski CSKA. Junak domačih je bil Danilo Nikolić, ki je 6 sekind pred koncem dosegel odločujoče točke za Podgoričane.

CSKA je imel zadnji napad za zmago, a je bil Cory Higgins nenatančen z razdalje v zadnji sekundo. Rusi so doživeli prvi poraz v elitnem tekmovanju to sezono.

Ekipa iz Rusije je dominantno odprla dvoboj v Morači in hitro povedla z 11:0, nato pa je Bodučnost zaigrala izdatno bolje in večkrat uspela ujeti priključek, a je favorizirani nasprotnik vedno našel odgovor. V drugi četrtini je ušel na 17 točk prednosti in ob polčasu vodil z 49:35.

Gostje so uspevali varovati dvoštevilčno prednost so sredine tretjega dela, ko se je Bodučnost s serijo 10:0 spustila na -3 in prvič resno zagrozila. Povratek v dvoboj so priborili fantastični meti Podgoričanov, ki so tekmo končali s 14 trojkami in 23 poskusov. Do prvega vodstva so prišli 3 minute pred koncem (85:84). V dramatični končnici smo spremljali več preobratov, na koncu pa zmago domače ekipe.

Najučinkovitejši pri Bodučnosti je bil Earl Clark z 18 točkami, 17 jih je dodal Nemanja Gordić, Nikolić 14 in Coty Clark 12.

V vrstah CSKA-ja je bil najboljši posameznik Nando De Colo z 19 točkami in 6 asistencami, Will Clyburn je prispeval 15 točk, Cory Higgins in Alec Peters pa sta jih vpisla 12.

Budućnost je sadaj 13. na lestvici (2-7), CSKA je tretji (8-1), Fenerbahče in Real sta na prvih dveh mestih.

Barcelona Lassa je prišla do svoje šeste zmage v letošnji sezoni v Evroligi, premagali so Armani z rezultatom 90:78.

Izbranci Svetislava Pešića so prišlo do zanesljive zmage po nekoliko slabšem začetku. Gostje iz Milana so se dobro držali do drugega polčasa, ko je Barcelona začela stopnjevati prednost, tudi do +20. Do konca tekme so gostje uspeli ublažiti poraz, a zmaga domačih ni bila dvomljiva.

Barcelono je do zmage privedel Thomas Huertel z 20 točkami in 6 asistencami, Kyle Kuric jih je dodal 15 in še 5 skokov, Ante Tomić pa 12 točk. Jaka Blažič je vpisal 8 točk in 3 skoke.

Na drugi strani je Mike James imel 19 točk in 10 skokov, Jeff Brooks pa 17 točk in 7 skokov.

Košarkarji Baskonie so premagali Panathinaikos z rezultatom 86:77 in prišli do tretje zmage na svojem terenu to sezono.

Največ točk je Baskoniji prinesel Tornike Shengelija (16), Grkom pa Keith Langford (33).