Žalgiris končno do zmage doma, uspešni tudi Španci

Evroliga 29. Nov 201821:02 > 21:08
Turkish Airlines EuroLeague

Košarjaši Žalgirisa so prekinili nit treh porazen v 10 krogu Evrolige. V Kaunasu so premagali Armani Olimpio Milan s 83:78. Gran Canaria je premagala Darussafako za 3 zmago v tekmovanju.

Košarkarji Žalgirisa so prekinili niz treh zaporednih porazov, ko so doma premagali Milan s 83:78. Za litvanskega prvaka je bila to prva zmaga v letopnji sezoni Evrolige doma, skupno četrta.

Žalgiris je nekoliko slabše začel tekmo in po 10 minutah zaostajal s 23:18, a je s serijo 13:0 pred odhodom na odmor že zabeležil dvoštevilčno prednost 40:29. Gostje iz Milana so se vračali v igro in v 34. minuti prišli na minimalen zaostanek 69:68.

Vladimir Micov je v zadnjih štirih minutah prevzel odgovornost in dosegel 6 zaporednih točk, vendar v ključnih trenutkih ni imel pomoči soigralcev, kar so košarkarji Žalgirisa izkoristili.

Za domačo ekipo je Brandon Davies dosegel 27 točk, 10 skokov in 4 asistence, Nate Wolters je dodal še 11 točk, 7 skokov in asistenco.

Olmpia Milano je zabeležila drugi zaporedni neuspeh in je z izkupičkom 6-4 še naprej v play-off coni. Mike James je bil najučinkovitejši s 17 točkami in 7 asistencami, Arturas Gudaitis jih je dosegel 16 in Vladimir Micov 14.

Gran Canaria je premagala Darussafako s 75:71 in prišla do svoje tretje zmage v Evroligi. Za turško ekipo je bil to deveti poraz. Za ekipo Salva Maldonada je največ točk prispeval Marcus Eriksson (23), za Darussafako pa Ray Mccalum (13).