Prepričljiv poraz Budučnosti, do zmag še Pao in Bayern

Evroliga 14. Dec 201820:30 > 22:43
KK Crvena zvezda

Na zadnjih treh tekmah 12. kroga Euroleague so do zmag prišle vse tri domače ekipe. Gran Canaria je na koncu samo z desetimi točkami ugnala Budučnost, slavila pa sta še Bayern in Panathinaikos.

Budućnost, ki je bila v zadnjem obdobju v dobri formi v vseh tekmovanjih je tokrat v gosteh povsem razočarala in na koncu tudi zasluženo izgubila proti zadnjeuvrščeni Gran Canarii s 95:85. Pokopal jih je predvsem slab prvi polčas po katerem so zaostajali že s 56:34. Prednost Špancev je bila pred zadnjimi desetimi minutami še višja, a so se Črnogorci v zadnji četrtini vendarle prebudili, a razliko samo zmanjšali na minus deset točk.

Če ne drugega pa je poteza tekme zagotovo uspela Alenu Omiču, ki je ob zvoku sirene zadel trojko. Na tekmi pa je Omič sicer skupno dosegel 12 točk.

Do zaslužene zmage so v Atenah prišli tudi košarkarji Panathinaikosa, ki so s 75:67 ugnali Darusafako in tako vpisali šesto zmago v sezoni.

Bayern pa je pred domačimi gledalci po drami prišel do zmage proti Žalgirisu z 88:84. Nemci so pred domačimi igralci igrali dobro in bili skozi večji del tekme v prednosti. S šesto zmago v sezoni so se zavihteli na visoko osmo mesto.