Budućnost nemočna v Carigradu, Fener boljši od CSKA-ja

Evroliga 18. Dec 201819:38 > 19:40
KK Budućnost Voli

Košarkarji Budućnosti so doživeli še tretji zaporedni evroligaški poraz. V Carigradu jih Efes nadigral s 106:68. Prvi derbi 13. kroga je sicer dobil Fenerbahče, ki je z 79:75 premagal CSKA iz Moskve.

Zasedba Aleksandra Džikića je bila že v prvem polčasu zelo nekonstantna, a vendarle držala korak z Efesom. Po dveh četrtinah je Budućnost zaostajala za osem točk in prav nič ni napovedovalo katastrofe, ki je sledila.

Pri domačih sta bila zelo razpoložena Francoza Rodrigue Beaubois (22 točk) in Brock Motum (17 točk), ki sta vseskozi povzročala obilico težav gostujoči obrambi. Budućnost je na začetku tretje četrtine ostala blizu, nato pa je sledil padec v igri in Efes je v trenutku povišal svojo prednost. Tretjo četrtino so gostitelji dobili s kar 32:12 in rešili vprašanje o zmagovalcu. Budućnost je sicer še pet minut pred koncem tretjega dela zaostajala le za šest točk, zato je bil padec v igri še toliko bolj boleč. Pri gostih je sicer 21 točk dosegel Earl Clark, 12 pa jih je dodal Coty Clarke.

Evroligaške ekipe v tem tednu nimajo časa za odmor, saj jih čakajo še obračuni 14. kroga. Budućnost bo že v četrtek gostila Fenerbahče.

Omenjeni carigrajski velikan je na današnjem derbiju ugnal CSKA iz Moskve. Rusi so bili sicer ves prvi polčas boljši in na odmor odšli z 10 točkami prednosti. Fener se je prebudil v tretji četrtini, ki jo je dobil s 24:14, gostitelji pa so bili uspešnejši tudi v zadnjem delu igre in na koncu zasluženo slavili. Z 19 točkami, 10 skoki in tremi podajami je bil pri domačih prvo ime tekme Jan Vesely, pri CSKA-ju pa je s 17 točkami, petimi skoki in tremi podajami izstopal Will Clyburn.

Oglejte si vse preostale rezultate 13. kroga Evrolige in trenutno lestvico.