Real premagal Bayern, Milano slavil v Atenah

Evroliga 21. Dec 201822:10 > 22:13
Print screen/SK

Aktualni Evropski prvak Real Madrid je slavil na gostovanju v Munchnu pri Bayernu v 14. krogu Evrolige rezultatom 82:72 in ostaja na drugom mestu lestvice. Na drugi tekmi v istem terminu je v Atenah Milano premagal Panathinaikos s 86:83.

Real je bolje otvoril tekmo v Munchnu, kjer se je Bavarcem poznala utrujenost po težko priborjeni zmagi nad Milanom.

Španci so z dobrimi meti za tri točke prišli do +18 ob drugem polčasu. Vendar pa je ekipa Dejana Radonjića uspela odigrati dobro v obrambi in z igralcem več prišla na -2. V teh trenutih je blestel Walter Tavares v obrambi Reala, kar je dalo Madridčanom krila za končno zmago z 10 točkami razlike.

Pri aktualnih prvakih se je najbolj izkazal Anthony Randolph z 22 točkami, Sergio Llull je dosegel 19 točk. Pri Bavarcih je Stefan Jović vpisal 11 točk, po 10 pa Petteri Koponen, Nihad Dedović in Danilo Barthel.

V OAKA dvorani je zmago v napeti tekmi proti Panathinaikosu odnesel Milano s 86:83.

Milano je proti grški ekipi, ki jih je s klopi vodil Giorgos Vovoras, do prve ključne prednosti prišel v drugi četrtini, ko je izstopal Mindaugas Kuzminskas.

Italijanski klub je v drugem polčasu uspel uiti na dvoštevilčno prednost, ki jo je držal do zadnjih dveh minut pred koncem srečanja. Takrat je PAO prišel do serije 9:0 in imel samo še točko zaostanka 6 sekund pred koncem tekme, a je bil Nemanja Nedović obakrat natančen iz prostih metov.

Pri zmagovalcih je največ točk dosegel Gudaitis (20), pri Panathinaikosu pa je Nick Calathes dosegel 24 točk.