Budućnost nemočna v Milanu, Repeša debitiral s porazom

Evroliga 3. Jan 201920:31 > 22:49
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Budućnost tudi po spremembi na klopi nadaljujejo z nizanjem porazov v Evroligi. V 16. krogu je Budućnost gostovala v Milani, kjer jih je Armani nadigral s 111:94.

Glavni aduti domače zasedbe, ki je že v prvem polčasu prišla do dvoštevilčne prednosti, so bili Vladimir Micov (20 točk), Mindaugas Kuzminskas (19 točk), Dairis Bertans (17 točk) in Arturas Gudaitis (14 točk in 12 skokov).

Pri Budućnosti je najbolj izstopal Goga Bitadze, ki je dosegel 23 točk in ujel še osem odbotih žog, 17 točk pa je dodal še Norris Cole.

Gostitelji so v prvi četrtini povozili Budućnost in debi Jasmina Repeše na klopi gostov se je začel katastrofalno. Manekeni so z odlično obrambo prihajali do lahkih košev, hitro pa jim je stekel tudi met od daleč. Na začetku tekme so zadeli kar šest od sedmih trojk in povedli s 33:17. Budućnost se je do konca prvega polčasa nekoliko približala in na odmor odšla z zaostankom 11 točk (56:45).

Armani je tudi v drugem polčasu nadaljeval s silovito predstavo in hitro povišal prednost na 82:66. Takrat je bilo tudi jasno, da je tekma odločena, domači pa so do zmage prišli tudi brez srbskega reprezentanta Nemanje Nedovića in Američana Jamesa Brooksa. Tekmo je s klopi spremljal tudi novi igralec Olimpie iz Milana Alen Omić, ki je na začetku leta 2019 zapustil prav Budućnost.

Klub iz črnogorske prestolnice bo skušal serijo osmih zaporednih porazov v vseh tekmovanjih prekiniti 6. januarja, ko jih čaka obračun v Ligi ABA. Nasprotnik bo Igokea.

Oglejte si še preostale rezultate četrtkovih tekem in trenutno lestvico Evrolige.