Fener vodil, trepetal in na koncu vendarle slavil

Evroliga 4. Jan 201920:26 > 20:48
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Fenerbahčeja so v 16. krogu evrolige doma s 96:87 odpravili Baskonio. Odlično tekmo ima za seboj srbski reprezentant Marko Gudurić.

Fenerbahče je proti ekipi iz Vitorie, za katero tokrat ni nastopil težje poškodovani kapetan Tornike Šengelija, hitro prišel do občutne prednosti, v tretji četrtini pa povedel že za 21 (69:48).

V teh trenutkih je naravnost fantastično nastopil Gudurić, ki je v treh zaporednih napadih vsakič zadel za tri točke. Vse od takrat so gostje zaigrali boljše in priključili na razliko ene točke (80:79, 82:81), a je v zadnjih minutah četa Želimirja Obradovića stvari postavila na svoje mesto.

Najučinkovitejši v vrstah turških prvakov je bil Nicolo Melli z 19 točkami, Jan Vesely se je ustavil pri 15-tih, Gudurić jih je imel 14. V ekipi Baskonije je bil najbolj uspešen Shavon Shields z 22 točkami.

Fener na lestvici še naprej vodi (15-1), medtem ko je Baskonija v spodnjem “domu” z bilanco 7-9.