Učna ura obrambne košarke Olympiakosa razbila PAO

Evroliga 4. Jan 201921:55 > 22:09
Turkish Airlines EuroLeague

V velikem atenskem derbiju evrolige, je Olympiakos v Pireju s 79:65 odpravil Panathinaikos. Rezultat bi bil lahko tudi precej bolj v korist rdeče-belih.

Odločil je fantastična obramba domačih, zlasti v prvih treh četrtinah. Zeleni so bili v igri za zmago le na začetku, ko so se uspeli z zaostanka 8:16 vrniti na dve razlike. Drugo četrtino je Oly dobil s 25:11, največjo prednost pa imel ob koncu tretjega dela, ko je bilo na semafroju 59:38.

Pri domačih je bil najboljši strelec Nikola Milutinov z 18 točkami in prav toliko skoki, enako število točk je zbral še Janis Strelnieks. Pri gostih je bil najučinkovitejši zimzeleni Nick Calathes (13 točk).

Olympiakos je po 16. krogu na petem mestu (10-6) in je poravnan z Efesom, PAO pa si z Žalgirisom in Baskonijo deli deveto mesto (7-9). V naslednjem krogu Pirejčane čaka domače srečanje z Baski, Panathinaikos pa dan kasneje gosti Bayern.

V zadnji tekmi večera je Barcelona doma gladko odpravila Darussafako.