Fenerbahče je padel, Himki slavil po podaljšku

Evroliga 8. Jan 201919:50 > 19:51
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Himkija so na tekmi 17. kroga Evrolige pred domačimi navijači po podaljšku s 84:78 premagali Fenerbahče in ekipi iz Carigrada prizadejali šele drugi poraz v tej sezoni.

Obračun se je začel pričakovano. Fenerbahče je s čvrsto obrambo hitro zagospodaril na parketu in do konca prve četrtine prišel do 13 točk naskoka. Himki se je v nadaljevanju vrnil v igro in do polčasa stopil prednost. Fener je ob odmoru vodil za tri točke (38:41).

Na začetku drugega polčasa se je gostiteljem znova zaustavilo v napadu, dobra igra v obrambi ekipe Željka Obradovića pa je rezultirala v nekaj lahkih koših gostov, ki so povedli s +7. Rusi se niso predali in se hitro prebudili ter poskrbeli za popoln preobrat. Obradovićev adut iz rokava na tekmi v Moskvi je bil Melih Mahmutogli, ki je v ključnih trenutkih zadel dve trojki in dobrih pet minut pred koncem povsem približal goste.

Pri Himkiju je blestel Stefan Marković, ki je bil s 13 točkami tudi prvi strelec gostiteljev. Beograjčan je zadel vse tri mete za tri točke in bil glavni razlog za napeto končnico. Marković je bil nato tudi tragični junak zaključka rednega dela, saj je 17 sekund pred koncem pri vodstvu Himkija z 72:71 zgrešil oba prosta meta.

Zadnji napad Fenerja je najprej zaključil Datome, ki ni bil natančen, žogo pa je ujel Nicolo Melli, ki je dobro sekundo pred koncem iztržil dva prosta meta. Zadel je le drugega in izsilil podaljšek.

Gostje so v dodatnem delu igre v napadu napravili nekaj neznačilnih napak, kar je Himki izkoristil in dve minuti pred koncem povedel s +6. Fenerbahče se tokrat ni vrnil in Himki je slavil veliko zmago. Za Obradovićevo ekipo je bil to prvi poraz po 12 zaporednih evroligaških zmagah.

Himki v naslednjem krogu odhaja na gostvanje k Efesu, Fenerbahče pa se bo doma pomeril z Žalgirisom.

Poglejte si vse rezultate in lestvico Evrolige.