Fenerbahče ostaja popoln, nov poraz CSKA-ja

Partizan je odlično začel srečanje proti Fenerbahčeju in ob polčasu vodil za osem, vendar je vso prednost zapravil v tretji četrtini, ko se je končno odprlo strelcem Fenerbahče Ülkerja, ki so tretji del dobili s 30:19, Bojan Bogdanović (26) pa je takrat prispeval kar 13 točk. Svoj delež k zmagi je dal tudi Gašper Vidmar, ki je dosegel osem točk in imel pet skokov. Najboljša strelca Partizana sta bila Joffrey Louvergne z 20. točkami in 10 skoki ter Terence Kinsey z 18..

Barcelona je na domačem parketu po porazu proti Nanterru premagala CSKA. Kaj boljšega za povrnitev samozavesti. Še drugi zaporedni poraz je doživelo moštvo Ettoreja Messine, ki je v letošnji sezoni zelo neprepričljivo. Moskovčani so sicer dobili prvi polčas, vendar nato drugega izgubili za kar 17 točk in na koncu izgubili z 70:79. Najboljši strelec domačih je bil Juan Carlos Navarro z 20. točkami.
Novo zmago je vpisal tudi novinec Nanterre, ki je tokrat ugnal Budivelnik iz Kijeva, podobno pa ni uspelo Zieloni Gori, ki je po zmagi prejšnji teden, tokrat izgubila proti Galatasarayu, s katerim pa so se Poljaki dobro kosali.
Zmagi sta vpisala še Bayern iz Münchna in Olympiacos, ki je Sieni zadal že deveti zaporedni poraz.
Skupina A
Partizan : Fenerbahče Ülker 78:88 (17:13; 21:17; 19:30; 21:28)
Lauvergne 20, Kinsey 18; Bogdanović 26, McCalebb 14, Vidmar 8
Barcelona : CSKA 79:70 (18:20; 17:20; 27:14; 17:16)
Navarro 16, Huertas 16; Micov 14, Pargo 11
Nanterre : Budivelnik 80:61 (27:8; 24:15; 6:16; 23:22)
Daniels 14, Foster 12; Summers 12, Strelnieks 10
Lestvica: 1. Fenerbahče 4-0, 2. Barcelona 2-2, 3. CSKA 2-2, 4. Nanterre 2-2, 5. Partizan 1-3, 6. Budivelnik 1-3
Skupina B
Brose Baskets : Emporio Armani Milano 62:76 (18:20; 15:23; 18:13, 11:20)
Wright 13, Markota 10; Gentile 18, Samuels 13
Anadolu Efes : Žalgiris Kaunas 72:61 (27:27; 11:11; 13:11; 21:12)
Hopson 15, Vasileiadis in Savanović 13; Dentmon 14, Lavrinovič 11
Strasbourg : Real Madrid 66:85 (17:22; 14:24; 14:25; 21:14)
Ajinca 23, Murphy 17; Fernandez 24, Carroll 14
Lestvica: 1. Real Madrid 4-0, 2. Anadolu Efes 3-1; 3. Milano 2-2; 4. Brose Baskets 2-2; 5. Žalgiris 1-3, 6. Strasbourg 0-4
Skupina C

Bayern München : Unicaja Malaga 82:68 (26:15; 17:17; 24:22; 15:14)
Delaney 19, Djedović 16; Granger 14, Calloway 12, Dragić 9
Montepaschi Siena : Olympiacos 62:70 (11:20; 12:16; 19:18; 20:16)
Rochestie in English 13; Begić, Lojeski, Dunston in Spanoulis po 9
Zielona Gora : Galatasaray 75:78 (22:25; 14:18; 16:18; 23:17)
Zamojski in Walker 17; Dudley 21, Mensah-Bonsu 15
Lestvica: 1. Olympiacos 4-0; 2. Bayern 3-1; 3. Unicaja 2-2; 4. Galatasaray 2-2; 5. Zielona Gora 1-3, 6. Siena 0-4
Skupina D
Lietuvos Rytas : Maccabi Tel Aviv 74:76 (18:26; 15:19; 22:14; 19:17)
Gecevičius 24, Seibutis 15; Smith 18, Hickman 11
Panathinaikos : Lokomotiv Kuban 69:72 (12:17; 19:19; 10:17; 28:19)
Gist 18, Pappas 13; Jasaitis 14, Brown 13
Laboral Kutxa : Crvena Zvezda 63:73 (15:25; 17:6; 19:23; 12:19)
Bjelica 14, Jelinek 10; Nelson 22, Schilb 18, Blažič 2
Lestvica: 1. Maccabi 3-1; 2. Lokomotiv Kuban 3-1; 3. Panathinaikos 2-2; 4. Laboral Kutxa 2-2; 5. Crvena Zvezda 1-3; Lietuvos Rytas 1-3

Author: Matija Kosmač / Foto: FB/Eurohoops