Zvezdina šola košarke v Vitoriji: šesta zmaga zapored!

Evroliga 24. Jan 201721:03 > 23:08
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Crvene zvezde so trenutno najboljša ekipa v Evroligi, je že pred tekmo 19. kroga Evrolige opozoril trener Baskonije Sito Alonso, rdeče-beli pa so to nato tudi potrdili, saj so nadigrali baskovskega nasprotnika z rezultatom 87:69. To je že šesta zaporedna zmaga Beograjčanov!

Crvena Zvezda je na težkem terenu v Vitorii-Gasteiz dosegla že šesto zaporedno zmago v elitni košarkarski Evroligi, za beograjski klub pa je to že enajstma zmaga v letošnji sezoni. V prvih treh četrtinah so Srbi domačim odčitali pravo košarkarsko lekcijo.

Beograjčani so sicer odlično otvorili tekmo in s točkami Ognjena Kuzmića v 6. minuti tekme prišli do dvoštevilčne prednosti (17:6). Gostje so dobesedno leteli po parketu Arene Fernanda Buese, iz minute v minuto je prednost srbskega velikana samo naraščala.

Neprebojna obramba in ostrostrelska preciznost so domače navijače dobesedno spravili ob živce, enako je veljalo za domačega trenerja Alonsa. Srbski prvak je nato v 15. minuti tekme prek Marka Simonovića s serijo 15:3 prišel že do neverjetne prednosti 23 točk (43:20).

Igra mačke z mišjo je sledila tudi v tretji četrtini, ko je Zvezda dosegla svojo najvišjo prednost na tekmi, maksimalnih 28 točk (62:34).

Baskonija je v zadnjo četrtino krenila s serijo 9:0 in se približala samo na 12 točk zaostanka (70:58), a je nato sledil odločen srbski odgovor. Simonović je prevzel stvari v svoje roke, dosegel je 7 od 9 točk svoje ekipe in v 36. minuti tekme so imeli gostje spet 19 točk prednosti.

Baskonija je v letošnji sezoni sicer dobila osem tekem pred domačimi gledalci in samo enkrat izgubila. V Vitorii so padle ekipe, kot so Fenerbahče, Unics in Maccabi.

Crvena Zvezda bo v četrtek ob 19. uri doma gostila grški Panatinaikos, s čimer bi Beograjčani napravili nov pomemben korak proti uvrstitvi v končnico.