Žalgiris poglobil krizo Fenerja, Valencia do prve zmage

Evroliga 1. Nov 201921:07 > 21:09
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Žalgirisa so na tekmi 6. kroga Evrolige po velikem preobratu z 79:76 premagali Fenerbahče.

Začetek tekme je bil zelo izenačen, v drugi polovici druge četrtine pa je ekipa Željka Obradovića prišla do prednosti devetih točk. Slednjo so Turki držali vse do konca obračuna, ko so se domači povsem približali in na koncu poskrbeli za popoln preobrat.

Carigrajski velikan je pred vstopom v zadnjo minuti vodil s 76:69, nato pa po nizu napak znova doživel poraz. Junak Žalgirisa je bil v končnici Grigonis, ki je bil v zadnji minuti natančen iz vseh možnih položajev. Na koncu je zadel tudi odločilna prosta meta.

Grigonis je bil z 19 točkami tudi prvi strelec Žalgirisa, pri Fenerbahčeju pa se je z 29 točkami izkazal Nando de Colo.

Žalgiris je tako v Cargiradu prišel do tretje zmage v tej sezoni, Fenerbahče pa doživel še tretji zaporedni poraz v Evroligi in skupno že petega v najelitnejšem klubskem tekmovanju stare celine.

V istem terminu je Valencia z 82:71 premagala Asvel, ki ostaja brez uspeha v gosteh. Domači so do zmage prišli z dobrim drugim polčasom, najboljši igralec Valencie pa je bil s 13 točkami in osmimi skoki Bojan Dubljević. Pri Asvelu je 20 točk dosegel Livio Jean-Charles.