Derbi botrov Obradoviću, Barca nemočna v Kaunasu

Evroliga 2. Feb 201720:35 > 20:53
Turkish Airlines EuroLeague

Tudi na drugem letošnjem evroligaškem obračunu med košarkarji Fenerbahčeja in CSKA-ja oziroma dveh botrov, Željka Obradovića in Dimitrisa Itoudisa, je slavil turški klub. Barca poražena v Kaunasu.

“Fener” je po zmagi v Moskvi decembra (95:79) zmagal še doma. Ruski prvak je v Carigradu “padel” z izidom 77:71 ter izgubil še šestič v tej sezoni elitnega klubskega tekmovanja v Evropi.

CSKA je v mesto ob Bosporju prišel brez poškodovanih Viktorja Hriape in Miloša Teodosića, je bilo pa moštvo Dimitrisa Itoudisa v prvem polčasu vseeno boljše ter na odmor odšlo s štirimi točkami prednosti.

V nadaljevanju je ekipa Željka Obradovića okrepila tempo in potek tekme preobrnila v 3. četrtini, ki jo je turški klub dobil s 24:11. Zmaga služi kot dobro zadoščenje za poraz v lanskem finalu Evrolige, ko je CSKA slavil s 101 proti 96.

Najučinkovitejši v ekipi domačih je bil (mojster kepanja) Ekpe Udoh, ki je pridelal dvojni dvojček (15 točk in 11 skokov). Bogdan Bogdanović je dodal 12 točk in 8 asistenc.

Pri CSKA-ju se je izkazal Nando de Colo s 23 točkami, Cory Higgins je zbral 11 točk. V naslednjem krogu Evrolige Fenerbahče igra proti Darušafaki, CSKA pa doma gosti Crveno zvezdo.

Istočasno sta se v sklopu 21. kroga pomerila tudi Žalgiris in Barcelona. Katalonci so po 13. porazu v letošnji izvedbi Evrolige še bolj oddaljeni od uvrstitve v končnico. Po veliki borbi je v Kaunasu slavil domač kolektiv, Barca je “pokleknila” z 85:89, najboljši strelec pri zmagovalni ekipi pa je bil Lukas Lekavicius s 17 točkami. Prav toliko jih je dal tudi veteran Juan Carlos Navarro. Žalgiris je tako prišel do devete zmage, tretje zaporedne.