Efes s sijajnim Micićem nadigral Maccabi

Evroliga 26. Dec 201920:13 > 20:18
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Anadolu Efesa so dobili derbi 16. kroga Evrolige in z 99:78 premagali Maccabi iz Tel Aviva. Novo sijajno tekmo je odigral Vasilije Micić.

Organizator igre domače ekipe je najbolj navdušil v tretji četrtini, v kateri je vpisal kar 16 od sicer 23 točk. Srbski reprezentant je nanizal tri zaporedne trojke in poskrbel za vodstvo Efesa s 66:46 ter s tem odločil tekmo.

Micić je za tri metal 5/7, ob 23 točkah pa vpisal še dva skoka in pet podaj. Na parketu je prebil 29 minut.

Ob srbskem košarkarju so pri Efesu blesteli še Rodrigue Beaubois (22 točk, 4/7 za tri), Krunoslav Simon (19 točk, 3/4 za tri) in Shane Larkin (15 točk).

Maccabi je doživel prvi poraz po petih zaporednih zmagah, najboljši posameznik pri gostih pa je bil s 15 točkami Jake Cohen.

Efes z izkupičkom 13-3 ostaja na vrhu lestvice, Maccabi pa je z izkupičkom 11-6 na četrtem mestu.

Turke v naslednjem krogu čaka Himki, Maccabi pa se bo pomeril z Žalgirisom.

Poglejte si preostale rezultate tega kroga in lestvico Evrolige.