Slab prvi polčas Zvezdi preprečil presenečenje

Evroliga 31. Jan 202018:20 > 20:42
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Crvene Zvezde so na tekmi 22. kroga Evrolige izgubili proti Anadolu Efesu (85:78). Po porazu v Štark Areni so rdeče-beli zdaj pri devetih zmagah in 13 porazih.

Beograjčani so v prvem polčasu igrali zares slabo. Efes si je hitro priigral lepo prednost, najvišja prednost za vodilno ekipo Evrolige na petkovi tekmi pa je znašala kar 24 točk. Kljub temu je Zvezda na krilih Krunoslava Simona prišla zelo blizu in povsem stopila prednost nasprotnika. Trenutek odločitve je na koncu bil zgrešen met Lorenza Browna, ki bi lahko Zvezdo približal na vsega štiri točke zaostanka.

Petkova tekma je bila zelo posebna za srbskega organizatorja igre Vasilija Micića, ki se je v ekipo Efesa vrnil po treh tednih odsotnosti zaradi poškodbe noge. Micić, nekdanji branilec Zvezde, je za svoje igre v dresu rdeče-belih pred začetkom tekme dobil zahvalo s strani klubskega vodstva.

Pred začetkom tekme so organizatorji poskrbeli tudi za minuto molka v čast preminulih Kobeja Bryanta in Roberta Archibalda.

Junak Efesa je bila sijajni Shane Larkin, štirikratni MVP zadnjih evroligaških krogov, ki je v Štark areni dosegel 24 točk. Vasilije Micić je ob povratku na teren dosegel šest točk in dodal še skok ter pet podaj.

Pri Zvezdi je do 15 točk prišel Dejan Davidovac, 14 pa jih je dodal Billy Baron.

Eves je z 19 zmagami in tremi porazi še naprej prva ekipa Evrolige, Zvezda pa je z devetimi zmagami in 13 porazi na 10. mestu.