Nerazumljiv zadnji napad Baskonie, PAO zlahka čez Nemce

Evroliga 9. Feb 201722:02 > 22:06
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Maccabija so v napeti tekmi s 85:84 ugnali Baskonio in zabeležili osmo zmago v letošnji Evroligi, medtem ko je ekipa iz Vitorie pri razmerju 12-10. Na zadnji tekmi danes Panathinaikos ugnal Bamberg z 81:72 in ima zdaj razmerje 13-9, nemško moštvo pa je pri 7 zmagah in 15 porazih.

Maccabi je v prvem polčasu goste zasul s trojkami, v tretji četrtini so imeli celo 19 točk naskoka, šest minut pred koncem pa so se Baski približali na 11 razlike.

Tako kot že ničkolikokrat letos, so igralci Maccabija povsem popustili, Baskonia je krčila njihovo prednost in po dveh zaporednih trojkah Shanea Larkina prišla na 82:85. Slednji je potem zgrešil za izenačenje, napadi Izraelcev pa so bili jalovi in tako je Rafa Luz zmanjšal na -1.

Andrew Goudelock je zgrešil za tri in tako je imela Baskonia kar dvajset sekund za to, da ji uspe popoln preobrat za zmago. Larkin je zgrešil, Adam Hanga je bil prepočasen in čas je potekel. Izbira akcije za zadnji napad je močno vprašljiva in verjetno bodo igralci Baskonie nocoj zelo težko spali.

Najboljši v vrstah Maccabija je bil tokrat Goudelock z 21 točkami, za Baskonio pa je največ točk prispeval Andrea Bargnani (17 točk). Jaka Blažič je na parketu preživel vsega minuto in pol.

V zadnjem srečanju večera se je Panathinaikos v prvem polčasu malce namučil z Bambergom, potem pa v drugem polčasu vendarle zagospodaril na igrišču. Zeleno vojsko iz Aten je do zmage vodil Chris Singleton s 17 točkami, James Feldeine jih je dodal 16, Mike James pa 15.

Pri varovancih Andree Trinchierija se je z 18 točkami in 5 skoki izkazal Daniel Theis.

Milanski Armani je imel v Carigradu lepe možnosti za zmago, a so na koncu vendarle slavili varovanci Velimirja Perasovića. Efes se veseli zmage 90:86 in povečuje svoje možnosti za uvrstite vmed najboljših 8.

Milanska ekipa je imela v prvem polčasu celo 19 točk naskoka, na premor pa so odšli s +14, a to ni bilo dovolj. Domačin je tako tretji, kot četrti del dobil z devetimi točkami prednosti.

Najučinkovitejši igralec v ekipi Efesa je bil Thomas Heurtel s 17 točkami, s 16 je blestel tudi Tyler Honeycutt, pri gostih pa je bil najbolj natančen Rakim Sanders (18 točk). Zoran Dragić je za Armani tokrat igral 19 minut in zbral 10 točk.

Armani je s porazom skoraj zagotovo izpadel iz igre za napredovanje, saj ima po 22 krogih le sedem zmag, Efes pa je zabeležil izjemno pomembno zmago – trenutno so pri 11 zmagah in prav toliko porazih.