Šarasova "mašina" še naprej melje, Khimki brez možnosti

Evroliga 3. Mar 202021:07 > 21:10
Alius Koroliovas/Euroleague Basketball via Getty Images

Žalgiris je v 27. krogu Evrolige v Kaunasu s 96:85 premagal Khimki. Ekipa trenerja Šarunasa Jasikevičiusa je tako zabeležila svojo šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah in tako postaja vse bolj resen kandidat za uvrstitev v končnico.

Že takoj uvodoma so pri Žalgirisu nasprotniku pokazali, da bo zmaga težko dosegljiva. Po prvi četrtini so namreč vodili z 29:15. Pri gostih obramba ni bila na nivoju. Jim je pa zato stekel met in do odmora so vendarle prišli na -6 (64:58).

V zadnji četrtini sta goste blizu držala Janis Timma ter Stefan Jović, domači pa so bili medtem še vedno zelo razpoloženi v napadu.

Do konca tekme so pri Žalgirisu zadržali odličen odstotek meta za dve (72%) in za tri (50%). Najučinkovitejši pri Žalgirisu je bil je bil Zach LeDay s 23 točkami, K.C. Rivers jih je dodal 15. Pri gostih je največ točk zbral Alexey Shved s 24 točkami, sledila sta Janis Timma z 20. in Jonas Jerebko z 17 točkami.