CSKA zanesljivo do zmage na zadnji tekmi rednega dela

Evroliga 14. Apr 202120:49 > 22:09 0 komentarjev
CSKA
Košarkarji CSKA-ja so na prvi četrtfinalni tekmi zanesljivo premagali Fenerbahče.

Na zadnjem srečanju rednega dela košarkarske Evrolige je CSKA premagal Panathinaikos s 93:86. Znani so vsi pari četrtfinala.

Zadnji prvaki Evrolige so na zaostali tekmi 25. kola dosegli zanesljivo zmago in bodo v končnico startali z druge pozicije.

Dobro minuto pred koncem prve četrtine je Panathinaikos vodil s 17:16, nato pa je CSKA z delnim izidom 11:2 prišel do lepe prednosti. Vseh 11 točk je dosegel Johannes Voigtmann!

V nadaljevanju tekme so Moskovčani zanesljivo držali prednost, Grki so se najbolj približali na 5 točk zaostanka (36:31), sicer pa tudi pravega tekmovalnega naboja ni bilo. Po treh četrtinah je bila razlika 13 točk (74:61).

V zaključku tekme so se Grki znova približali na pet točk zaostanka, vendar bližje niso uspeli priti in CSKA se je veselil zanesljive zmage.

Obe ekipi sta ogromno metali za tri (CSKA 11/23, Panathinaikos 15/32), najboljša strelca pa sta bila Iffe Lundberg (19 točk) pri CSKA in Ioannis Papapetrou (15) pri Panathinaikosu.

V četrtfinalnih serijah bodo ekipe igrale na tri zmage, prve tekme pa bodo na sporedu 20. in 21. aprila.