Efes si je že zagotovil prednost domačega terena!

Evroliga 1. Apr 202121:54 > 22:59 0 komentarjev
baskonia efes košarka evroliga
Photo by Aitor Arrizabalaga/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkarji Efesa so v 33. krogu Evrolige v gosteh premagalo Baskonio (101:111) in si že zagotovili prednost domačega terena v končnici. Baskonia, kjer igra Zoran Dragić, si je medtem s porazom močno pokvarila možnosti za uvrstitev v zaključni del tekmovanja. Baski so pri izkupičku 18-15.

Real Madrid je z izkupičkom 18-14 na osmem mestu, najbolj pa so se poraza Baskonie razveselili pri Zenitu, ki je trenutno pri izkupičku 17-14. Ekipa iz Vitorie bo v zadnjem krogu gostovala pri Valencii, ki je pri 17 zmagah in 15 porazih.

Na tekmi je sijal Shane Larkin, ki je dosegel 30 točk in dodal še tri asistence. Krunoslav Simon je vpisal 21 točk, 4 skoke in 6 podaj, Vasilije Micić pa je dodal še 16 točk, 4 skoke in pet asistenc.

Pri Baskonii je 23 točk vpisal Achille Polonara, ki je v statistiko dodal še 8 skokov in šest podaj. Zoran Dragić je odigral dobrih 16 minut in v statistiko vpisal 4 točke, 1 skok in 1 podajo.

Tekma v Vitorii je bila zelo razburljiva, Nobena ekipa si ni uspela priigrati dvomestne prednosti. Efes je dobrih šest minut pred koncem povedel s 76:69 in napovedal zmago, a se Baskonia ni predala. Gostitelji so z dobro obrambo prišli do serije 11:0 in celo povedli (80:76), a so se Turki takoj predramili. Najprej je po sicer slabo organiziranem napadu trojko s kota zadel Simon, nato pa je bil od daleč natančen še Micić. Za piko na i je dve trojki dodal še Larkin.

Baskonia je vselej uspela odgovoriti, v samem finišu tekme pa vendarle klonila. Efes je po trojki Larkina znova povedel s šestimi točkami, kar je bilo dovolj za zmago.