Nedović s trojko utišal 20.000 navijačev Partizana

Evroliga 9. Dec 202220:05 0 komentarjev

V 12. krogu košarkarske Evrolige se je pisala zgodovina. Sploh prvič sta se namreč v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju pomerila beograjska velikana Partizan in Crvena zvezda. V spektaklu prepolne Štark Arene so se zmage po trojki Nemanje Nedovića tik pred zvokom sirene veselili gostje (73:76). Gregorja Glasa ni bilo v postavi Partizana. Klemen Prepelič pa je z Valencio visoko izgubil pri Maccabiju.

Zvezda in Partizan sta hkrati v Evroligi nazadnje igrala v sezoni 2013/2014, a takrat tekmovanje še ni potekalo po ligaškem sistemu in se na parketu nista pomerila. V zadnjem obdobju je bila na medsebojnih obračunih sicer uspešnejša Zvezda, ki je do tokratnega srečanja dobila devet od 12 dvobojev, a letos je Partizan močno okrepljen, moštvi pa sta igrali na največjem evropskem odru. Vse napovedi so tako odpadle. Za pravo uverturo v zgodovinski beograjski derbi so poskrbeli navijači Partizana, ki so pred prvim skokom za žogo poskrbeli za spektakel, ob katerem se naježi koža.

Himna Partizana pred obračunom:

Dvoboj so ob huronski podpori bolje odprli domači, ki so hitro pobegnili na 16:4 in uvodno četrtino dobili z 20:11. Sledil je niz Zvezde, ki je do sredine drugega dela izid poravnala na 22, potem ko se je črno-belim povsem zaustavilo v napadu. Predvsem sta obe moštvi večji del tekme katastrofalno metali izza črte.

V nadaljevanju smo gledali izjemno izenačeno predstavo. Razpletati se je začela šele v samem zaključku. Po koših Danteja Exuma in Kevina Punterja je Partizan tri minute pred koncem povedel že za šest točk, kolikor je nazadnje razlika znašala na začetku drugega polčasa.

Zadnjo besedo so imeli rdeče-beli. Najprej so hitro odgovorili in po trojki Luce Vildoze 1:23 pred koncem izenačili. Sledilo je nekaj neuspešnih napadov, pol minute pred koncem je imel Partizan po dveh skokih v napadu kar tri mete za vodstvo, a vse zapravil. Na drugi strani je dve sekundi pred koncem zmagovalca s trojko odločil Nemanja Nedović.