Zvezda na vrhu košarkarske Evrope (VIDEO)

Evroliga 16. Okt 20249:09 0 komentarjev

Košarkarji Crvene zvezde so hit začetka sezone evrolige. Po prvih treh tekmah rdeče-beli zasedajo sam vrh košarkarske Evrope.

Crvena zvezda je sezono v evroligi začela na fantastičen način. Najprej je premagala Pariz in Baskonio, v tretjem krogu je v Istanbulu razbila Fenerbahče (76:57).

Tekma je Turkom hitro ušla iz nadzora. Zvezda je povedla že z 31:12. Nato so se vrnili v igro, a vodstva niso uspeli prevzeti. V drugem polčasu so košarkarji Crvene zvezde prestavili še v višjo prestavo in pobegnili za svojo tretjo zmago v sezoni. Fener je prvič izgubil.

Trener rdeče-belih Grk Ioannis Sfairopoulos je bil zelo zadovoljen s predstavo: “Ključna je bila obramba. Dovolili smo le 57 točk Fenerja, ki je odlična napadalna ekipa. Dobro smo igrali tudi v napadu, kjer je žoga krožila. Še naprej gradimo kemijo v ekipi. Mislim, da smo lahko še boljši.”

Drugačen obraz Beograjčani kažejo v ligi Aba, kjer imajo po treh tekmah le eno zmago. Izgubili so proti Dubaju in Splitu, premagali pa Igokeo. A igranje v regionalni ligi je drugotnega pomena za beograjsko četo, ki je ob Monacu še edina neporažena ekipa v najmočnejšem evropskem košarkarskem tekmovanju. Monačani imajo odigrano tekmo manj, danes zvečer gostujejo v Barceloni. Prav Katalonci bodo naslednji nasprotnik Zvezde, v Beograd prihajajo že v petek.

Kako vam je všeč N1? Kaj bi izboljšali?

Dragi bralci in bralke, pomagajte nam izboljšati N1. Kaj pogrešate, kaj vam je všeč, česa ne marate? Pripravili smo kratko anketo o zadovoljstvu bralcev, reševanje traja približno pet minut, anketa pa je anonimna. Povezava do ankete: https://n1slovenija.1ka.si/raziskava-branosti