Grki neusmiljeno razbili slovenske olimpijske sanje (VIDEO)

Košarka 6. Jul 20246:57 > 18:21 10 komentarjev

Slovenska košarkarska reprezentanca je lov na olimpijske igre končala v polfinalu kvalifikacijskega turnirja v Pireju. Slovenci so bili proti Grčiji z Giannisom Antetokounmpom brez možnosti in izgubili s kar 96:68. V finalu se bosta pomerili Grčija in Hrvaška.

Slovenski košarkarji so dvoboj začeli in končali katastrofalno ter odigrali še slabšo partijo kot ob torkovem porazu proti Hrvaški. Da se Slovencem obeta blamaža, je dal slutiti že začetek, ko so se Grki sprehajali pod obroč in po treh minutah vodili že s 13:0. Slovenci se praktično do konca dvoboja niso več pobrali.

Na začetku druge četrtine je Grčija vodila že z 42:19, ko si je Slovenija prislužila dve tehnični napaki. To je Slovence vendarle nekoliko prebudilo, dve trojki je zadel tudi Luka Dončić, ki je bil sprva prav tako precej razglašen. Do polčasa se je prednost stopila na 14 točk (47:33), kar je bilo glede na videno še povsem sprejemljivo in v odmoru ponujalo priložnost za preobrat.

A kaj, ko so Grki z novim silovitim začetkom, tokrat drugega polčasa, hitro znova povečali prednost. Dve trojki in ta se je vrnila na 20 točk. Praktično edina razpoložena člana Slovenije sta bila Dončić in Josh Nebo, kar je bilo za Grčijo, ki ima ob Giannisu Antetokounmpu še kopico odličnih posameznikov, enostavno premalo.

Slovenija se je s trojko Klemna Prepeliča, kar je bil njegov prvi koš na tekmi, na začetku zadnje četrtine še približala na -16 (53:69), a domači košarkarji so nato znova pohodili plin in se s Slovenci na trenutke že poigravali. Razlika je narasla vse do neverjetnih 31 točk (84:53 in 96:65)!

O premoči veliko pove podatek, da je Giannis igral le dobrih 20 minut, v tem času pa vpisal 13 točk in 4 skoke. Na drugi strani je Dončić v 34 minutah vpisal 21 točk, 7 skokov in 5 asistenc, a imel tudi kar 10 izgubljenih žog. Nebo je 17 točkam dodal 7 skokov. Preostali Slovenci niso dosegli meje 10 točk.

Slovenja je skok izgubila z 38:25, od tega v napadu 11:4. V asistencah je bilo 23:16 za Grke, medtem ko so imeli Slovenci tudi več izgubljenih žog s 17:13. Grčija je bila boljša tudi v točkah iz protinapadov, drugih priložnosti, s klopi in še bi lahko naštevali. Praktično edini element igre, v katerem je bila tokrat Slovenija boljša, je odstotek prostih metov, ki pa so jih izvajali zgolj 63-odstotno.

Grčija je zasluženo v finalu, kjer se bo pomerila s Hrvaško, ki je tesno z 80:77 porazila Dominikansko republiko. Finale bo v nedeljo ob 20.00.

Grčija - Slovenija 96:68 (32:14, 15:19, 19:17, 25:10)