Iz Utaha slabe novice za Luko Dončića

Košarka 7. Apr 20237:06 0 komentarjev

V ligi NBA je bilo ponoči odigranih pet tekem, največ pozornosti slovenskih ljubiteljev košarke pa je bilo zagotovo uprtih v Utah. Tam sta se merila domači Jazz in Oklahoma City Thunder. Slednja je na gostovanju zanesljivo zmagala (114:98) in še zmanjšala možnosti Luke Dončića in Dallasa za nastop v končnici.

Čeprav Dallas v tekmo v noči na petek po slovenskem času ni bil neposredno vpleten, pa je veliko ljubiteljev košarke na sončni strani zagotovo zanimal rezultat obračuna v Vivint Smart Home Areni v Salt Lake Cityju.

Utah je namreč na eni najpomembnejših tekem v boju za končnico v zahodni konferenci gostil Oklahomo City Thunder. Računica pred tekmo je bila preprosta: ob zmagi Oklahome je Jazz izločen iz bitke za deseterico, to pa so posledično slabe novice tudi za ekipo Dallasa.

In Oklahomi je uspelo prav to. Z 22 točkami Shai Gilgeousa-Alexandra, 17 točkami Josha Giddeyja in 15 Aarona Wigginsa so imeli tekmo praktično ves čas, sploh pa v drugem polčasu, pod nadzorom in na svoji 81. tekmi sezone so prišli še do 39. zmage. Z razmerjem 39-42 imajo tekmo pred koncem rednega dela znova zmago več od Dončićevega Dallasa, ki pa ima na 11. mestu zahodne konference tekmo manj (38:42). Mavericks za preboj v končnico potrebujejo dve zmagi in spodrsljaj Oklahome.

Čančar poražen v Phoenixu

Oklahoma bo redni del sezone sklenila v nedeljo zvečer po slovenskem času, ko bo gostila Memphis. Če Thunder pride do zmage, Dallasu tudi dve slavji na zadnjih dveh tekmah (Chicago v noči na soboto in San Antonio v nedeljo zvečer, oboje doma) ne bosta zadoščali za preboj v play-in letošnje sezone lige NBA.

Na ostalih tekmah je Cleveland pričakovano ugnal Orlando, Miami je slavil v Philadelphii, San Antoniu je pripadel derbi dna Zahoda, Phoenix pa je porazil Denver, pri katerem je Vlatko Čančar v dobrih 20 minutah prispeval dve točki in tri skoke.