Izjemni Dončić odpihnil Lakerse in ujel Chamberlaina

Košarka 30. Mar 20226:24 > 8:36 0 komentarjev

Luka Dončić je v noči v ligi NBA spet blestel. Svoj Dallas je popeljal do lahke zmage nad oslabljeno ekipo LA Lakers in se z novim trojnim dvojčkom izenačil z legendarnim Wiltom Chamberlainom. Zmage se je veselil tudi Brooklyn, svoj delež k uspehu mrežic pa je prispeval tudi Goran Dragić.

#related-news_0

Dallas z oslabljenimi košarkarji iz Los Angelesa, ki niso mogli računati na prva zvezdnika LeBrona James in Anthonyja Davisa, niso imeli veliko dela. Že v nori prvi četrtini, ko so dosegli kar 43 točk so vodili za 18, v drugi so prednost še povišali, sredi tretje pa je prednost znašala že neverjetnih 36 točk.

Vse točke Luka Dončića proti LA Lakers:

Na koncu se je tekma končala z 128:110, najboljši strelec Dallasa pa je bil kdo drug kot Luka Dončić, ki se je v slabe pol ure igre dosegel 34 točk (met iz igre: 12/23, trojke: 4/12), 12 skokov in 12 asistenc. “Spoštujemo, kdo so, so nevarni. Monk in Russ sta igrala dobro, a mi z vso silo že o začetka. Odigrali smo odlične tri četrtine,” je po tekmi dejal trener Dallasa Jason Kidd.

20 trojk Dallasa

Dončić sicer ni blestel pri metu ta tri točke. Iz 12 poskusov so štiri žoge končale na cilju, Dallas pa je skupno dosegel kar 20 trojk, gostje kar osem manj in tukaj je glavni razlog, zakaj so se domači sprehodili do zmage.

Izenačil se je z legendo

Za slovenskega zvezdnika je bil to že 46. trojni dvojček v karieri in 21. z doseženimi 30 točkami ali več. Po tem statističnem podatku se je na petem mestu večne lestvice lige NBA izenačil z legendarnim Wiltom Chamberlainom.

Dallas četrti, Lakersi bodo trepetali

Dallas je zabeležil še svojo 47. zmago v sezoni in ima na četrtem mestu zahodnega dela lige le še z zmago manj in porazom več zaostajajo za Golden State Warriors, Lakersi pa so padli celo z mest, ki vodijo v razigravanje za uvrstitev v končnico.

Dragićev delež za zmago Brooklyna

Po porazu proti Charlottu so se na zmagovalne tirnice vrnili košarkarji Brooklyn Nets, potem ko so s 130: 123 so premagali Detroit Pistons. Z 41 točkami in 11 skoki je blestel Kevin Durant, Kyrie Irving jih je ob slabem mestu 7/18 dodal 24, drugi slovenski predstavnik, ki je bil aktiven v tem večeru, Goran Dragić pa je na parketu preživel slabih 27 minut in v svoji statistiko vknjižil 9 točk (met iz igre: 4/7, trojke: 1/3), 6 skokov in 3 asistence.