Izključitev Dončića ni zmedla Dallasa

Košarka 10. Maj 20217:27 > 8:42 0 komentarjev
(Foto: Guliver Images)

Dallas Mavericks so se v ligi NBA še drugič v dveh dneh pomerili s Cleveland Cavaliers in v gosteh zmagali s kar 124:97. Tekmo je zaradi izključitve v tretji četrtini predčasno zaključil slovenski zvezdnik pri Dallasu Luka Dončić.

Dončić je tokrat za Dallas v 22 minutah dosegel 15 točk, pet skokov in pet asistenc, a bi bil njegov prispevek bržkone precej višji, če ga sodnik v začetku tretje četrtine zaradi prerivanja s Colinom Sextonom ne bi izključil. “Vedel sem, da sem ga udaril, a ne kam, dokler si nisem ogledal posnetka. Ni bilo namerno. Takšne stvari se na tekmah pogosto zgodijo. Šlo je le za boj dveh košarkarjev pod košem,” je po tekmi (pre)strogo odločitev sodnika komentiral Dončić. Slovenski košarkar je klub temu na tekmi dosegel nov mejnik v karieri, saj je vpisal že svojo 1500. asistenco v ligi NBA.

Kljub predčasnemu odhodu 22-letnega zvezdnika s parketa je Dallas, ki je vodil vso tekmo, obračun brez težav pripeljal do konca in proti Clevelandu dosegel še drugo zmago v dveh dneh. Razigral se je Tim Hardway Jr., ki je tokrat ob ponovno izvrstnem metu za tri točke (7/11) dosegel 25 točk, pet manj pa jih je vpisal Josh Richardson. “Ne bom komentiral Lukine izključitve, saj je nisem videl od blizu. Imeli smo smolo, a to je fante le še dodatno podžgalo,” je zatrdil trener Teksašanov Rick Carlisel.

Mavericks so tako dosegli že 40. zmago v sezoni, ob 28 porazih pa v zahodni konferenci zasedajo peto mesto. Do zaključka rednega dela jih čakajo še štiri tekme, njihov razpored pa ni prezahteven, saj se bodo pomerili z Memphisom, New Orleansom, Torontom in Minnesoto.

Izidi:
Boston Celtics – Miami Heat 124:130
(Goran Dragić, 9 točk, 7 podaj, 3 skoki v 28:59 minute za Miami)
LA Clippers – New York Knicks 100:106
Charlotte Hornets – New Orleans Pelicans 110:112
Cleveland Cavaliers – Dallas Mavericks 97:124
(Luka Dončić, 15 točk, 5 skokov, 5 podaj v 21:47 minute za Dallas pred izključitvijo v tretji četrtini)
Orlando Magic – Minnesota Timberwolves 96:128
Detroit Pistons – Chicago Bulls 96:108
Los Angeles Lakers – Phoenix Suns 123:110
Sacramento Kings – Oklahoma City Thunder 126:98