Zgodovinska vrnitev Srbov, preobrat dokončal MVP

Košarka 6. Avg 202416:51 1 komentar
Nikola Jokić

Srbija je na drugi četrtfinalni tekmi olimpijskega košarkarskega turnirja po podaljšku ugnala Avstralijo s 95:90.

Avstralci so tekmo začeli udarno. V prvem polčasu so si namreč priigrali že 24 točk prednosti. Srbi so se sicer do odmora približali, a razlika je ostala dvomestna.

V tretji četrtini pa preobrat. Predvsem Bogdan Bogdanović je bil najbolj razpoložen pri Srbih, ki so izničili velik zaostanek in povedli.

V zadnji četrtini so prednost uspešno zadrževali, zdelo se je, da imajo napredovanje že v žepu. Patty Mills, najbolj razpoložen posameznik tekme, pa je imel drugačne načrte. Z izjemnim metom prek Nikole Jokića je izsilil dodatnih pet minut igre.

V podaljšku so Avstralci že povedli za tri točke, a ko je bilo najpomembneje, je odgovornost v svoje roke prevzel Nikola Jokić. Zadel je dva zaporedna meta za prednost Srbov, ki je kenguruji niso uspeli več obrniti v svojo korist.

Patty Mills se je ustavil pri 26 točkah, Josh Giddey jih je dodal 25. Pri Srbiji je bil prvi strelec Nikola Jokić z 21 točkami, Bogdan Bogdanović je pristavil 17 točk, Vasilije Micić pa 14.

Srbi čakajo na nasprotnika v polfinalu, vsi pričakujemo še drugi dvoboj z reprezentanco ZDA, ki se bo zvečer pomerila z Brazilijo.