Dončić igral prvič po poškodbi, Real bez finala

Turkish Airlines EuroLeague

Košarkašrji Gran Canarie so se uvrstili v finale španskega Superpokala in bodo v nedeljo proti Valenciji branili naslov iz lanske sezone.

Gran Canaria je v drugem polčasu nadigrala Real Madrid in ga na koncu premagala z izidom 73:64. Domačin turnirja je odigral odlično tekmo, Real ni uspel priti do svoje igre, po desetih minutah je bilo 24:17, ob polčasu 37:28, po tretji četrtini pa 51:39.

Za kraljevi klub je kljub rahli poškodbi noge igral tudi zlati slovenski reprezentant Luka Dončić, ki je v 23 minutah zbral 6 točk in 4 skoke, v belem dresu pa je debitiral tudi srebrni srbski reprezentant Ognjen Kuzmić.

Za Real je 16 igral tudi drugi slovenski reprezentant Anthony Randolph, ki je v 16 minutah zbral dve točki in 2 skoka.