Estudiantes do gladke zmage v Stožicah

Twitter

Košarkarji Petrol Olimpije so v 11. krogu Lige prvakov v Stožicah izgubili preoti Estudiantesu s 57:72. V Ljubljano se je vrnil 32-letni center Mirza Begić, ki je sklenil pogodbo do konca sezone 2019/20.

Že začetek srečanja ni bil obetaven. Estudiantes je povedel z 10:2 in Ljubljančani so bili vseskozi v zaostanku. Po prvi četrtini so zaostajali za devet točk (17:26), ob polčasu pa za osem (31:39). Gostje so v tretji četrtini še povišali prednost in se oddolžili za grenak poraz v prvem delu tekmovanja na domačem parketu s 75:81. Pri zmajih je bil najboljši strelec Jan Špan z 11 točkami, deset jih je dodal Battle.

Novi trener Zoran Martić je zaradi preobremenjenosti ekipe napovedal, da evropsko tekmovanje ne bo prvi cilj in da bo skušal ponuditi priložnost vsem igralcem, ki sicer igrajo nekoliko manj. Na koncu se mu je načrt nekoliko izjalovil tudi zaradi poškodb, saj je v prvem polčasu ostal brez Domna Lorbka, v drugem pa še brez Talorja Battla.