3×3 Masters: Ljubljana obstala v polfinalu

KZS/Twitter

Na Japonskem je potekal turnir serije World Tour, ti. Masters, na katerem sta sodelovali tudi dve slovenski ekipi. Ljubljančani so se po zmagi nad novozelandskim Aucklandom uvrstili v polfinale, kjer pa je bil boljši srbski Liman. Piran je moral v četrtfinalu priznati premoč Amsterdamu (16:15).

Ljubljančani so morali v polfinalu priznati premoč srbskemu Limanu. Sprva so košarkarji iz slovenske prestolnice še držali korak s favoriziranimi Srbi, nato pa se je tehtnica prevesila na stran prvih nosilcev turnirja. Srečanje se je končalo dobri dve minuti pred iztekom 10 minut pri rezultatu 21:15.

V polfinale turnirja serije Masters na Japonskem se je prebila ekipa Ljubljane, ki je bila po trdem in neizprosnem boju boljša od novozelanskega Aucklanda. Petdeset sekund pred koncem srečanja so košarkarji iz prestolnice vodili že z 18:14, Novozelandcem se je po treh zaporednih točkah uspelo vrniti. Ob izteku igralnega časa so celo prišli do meta za polfinale, vendar žoga ni šla skozi obroč. Ljubljančane v polfinalu čaka prvi nosilec turnirja srbski Liman.

Tekmovanje so v četrtfinalu zaključili košarkarji Pirana. Večino tekme so bili spredaj Nizozemci, ob koncu tekme pa so pobudo prevzeli naši košarkarji. V zadnjih devetnajst sekund sta ekipi vstopili z rezultatom 15:15. Zadnji napad na tekmi je pripadel ekipi Amsterdama. Ob zvoku sirene so Nizozemci zadeli in se veselili uvrstitve v polfinale.

Obe slovenski ekipi sta se s prvega mesta v svoji skupini prebile v četrtfinale. Piran je v skupini B z 22:17 ugnal Auckland, nato pa so bili z rezultatom 21:12 boljši še od kitajskega Dongguana. Podobno pot je v skupini D opravila tudi Ljubljana. V skupini D so premagali nizozemski Amsterdam (15:14), nato pa zanesljivo ugnali še korejsko ekipo slavnega imena, Gangnam (22:10).